co obejmuje ubezpieczenie oc w życiu prywatnym

Czego nie obejmuje ubezpieczenie OC?

Z OC nie otrzymamy odszkodowania za utratę gotówki, papierów wartościowych dokumentów i biżuterii. Polisa OC nie działa w przypadku zanieczyszczenia lub skażenia środowiska i zniszczenia mienia należącego do sprawcy.

Co to jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym PZU?

OC w życiu prywatnym Dobrowolne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Odszkodowanie dla osób, którym Ty lub Twoi bliscy nieumyślnie wyrządzicie szkodę. Ochroną objęte są także Twoje zwierzęta domowe.

Czy OC w życiu prywatnym obejmuje zalanie sąsiada?

OC w życiu prywatnym pozwala rozszerzyć zakres ochrony o zalanie mieszkania sąsiada, który może domagać się od nas odszkodowania. OC w życiu prywatnym można rozszerzyć o OC najemcy, wówczas taka polisa pokryje też szkody wyrządzone np. przez najemcę mieszkania albo jego pupila.

Kogo obejmuje OC w życiu prywatnym w ramach PZU DOM?

Wypłacimy odszkodowanie, jeśli Ty lub Twoi bliscy, Twoje zwierzęta domowe lub osoby pomagające w gospodarstwie domowym przez przypadek wyrządzicie szkody innej osobie.

W jakim przypadku OC nie pokryje szkody?

Zgodnie z art. 38 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych ubezpieczenie OC nie pokryje szkody polegającej na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie mienia, wyrządzone przez kierującego posiadaczowi pojazdu mechanicznego.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: