co obejmuje ubezpieczenie ac pzu

Czego nie obejmuje AC PZU?

O ile nie wykupi się odpowiedniego rozszerzenia, AC w PZU nie obejmuje szkód kradzieżowych na obszarze Rosji, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii.

Co wchodzi w skład ubezpieczenia AC?

Ubezpieczenie Autocasco obejmuje zwykle szkody powstałe zarówno w ruchu drogowym, jak i poza nim, również podczas garażowania lub parkowania Twojego pojazdu. To mogą być szkody spowodowane przez osoby trzecie lub zdarzenia losowe, np. pożar, gradobicie, kolizja, stłuczka parkingowa, kradzież czy wandalizm.

Co można naprawić z AC?

Z AC możesz naprawić fizyczne uszkodzenia auta, ale także otrzymasz odszkodowanie w przypadku kradzieży pojazdu, Najczęstszym powodem odmowy wypłaty odszkodowania jest naruszenie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, w szczególności paragrafu o wyłączeniach odpowiedzialności.

Co to jest wykluczenie szkody z AC?

Jeżeli występuje wykluczenie szkody z AC, to nie otrzyma się odszkodowania za szkodę. Takie wyłączenie ma chronić ubezpieczycieli przed próbami wyłudzenia. Stanowi to także zabezpieczenie przed seriami nieuprawnionych wypłat, czyli oszustw kierowców, którzy pozorują kradzieże swoich samochodów.

Kiedy należy się odszkodowanie AC?

Odszkodowanie z AC otrzymasz dopiero po tym, jak dopełnisz wszystkich formalności związanych z zaistniałą szkodą. Po pierwsze pamiętaj, aby jak najszybciej zawiadomić o niej swojego ubezpieczyciela. Terminy oraz sposób zgłaszania szkody są szczegółowo opisane w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: