Co jest takiego cennego w katalizatorze?

Ile można dostać za zużyty katalizator?

Średnia cena za katalizator samochodowy Mercedes waha się od kwoty 350 do 1 400 zł (dobrym przykładem będzie tu skup zużytych katalizatorów numer KT1265). Podobne stawki za katalizatory odnotowujemy w przypadku marki Ford. Cennik katalizatorów używanych może wynosić od 300 do 1 100 zł.

Po co skupują stare katalizatory?

Zużyty lub zepsuty katalizator nie może zostać ponownie wykorzystany. Ze względu na zawartość kosztownych metali urządzenie można oddać do skupu. Skup katalizatorów zużyte lub zepsute urządzenia poddaje obróbce, która pozwala na odzyskanie cennych metali i wykorzystanie ich ponownie w produkcji nowych katalizatorów.

Czego katalizator jest taki drogi?

Katalizatory są drogie, ponieważ do ich produkcji używa się drogocennego surowca, jakim jest platyna (lub inne metale szlachetne o właściwościach katalitycznych), dlatego nie bądź zaskoczony, gdy spotkasz się z ceną powyżej 2, a nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Ile kosztuje katalizator na skupie złomu?

Ile kosztuje katalizator na skupie? Właściwie ceny katalizatorów na skupach zależą od konkretnego miejsca, jakości reaktora katalitycznego, ilości zachowanych metali szlachetnych, jednakże przedział cenowy wynosi od około 160 do 1200 zł za kilogram podzespołu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: