Co dalej z OSP?

Co dalej z ustawą o OSP?

2490otwiera się w nowej karcie). Ustawa z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych to zupełnie nowy akt prawny – wcześniej OSP nie potrzebowały oddzielnej, dedykowanej sobie regulacji, aby móc prowadzić działalność.

Co z dodatkiem dla OSP?

ŚWIADCZENIE RATOWNICZE DLA STRAŻAKÓW OSP – DODATEK DO EMERYTURY. Ustawa z dnia 17 grudnia 2021 roku o ochotniczych strażach pożarnych dała możliwość uzyskania specjalnego świadczenia w formie dodatku do emerytury w wysokości 200 zł.

Kiedy wejdzie ustawa o OSP?

Ustawa wchodzi w życie 1 stycznia, z wyjątkiem przepisu dotyczącego łagodniejszych wymagań umożliwiającym OSP uzyskanie statusu organizacji pożytku publicznego, który wchodzi w życie 1 lipca.

Czy Prezydent podpisał ustawę o OSP?

W poniedziałek (27 grudnia 2021 r.) Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o Ochotniczych Strażach Pożarnych – pierwszy w historii akt prawny w randze ustawy, regulujący kompleksowo organizację i funkcjonowanie OSP.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: