co daje ubezpieczenie paczki na poczcie

Ile kosztuje ubezpieczenie przesyłki Poczta Polska?

Już za 50 groszy Poczta ofertuje klientom indywidualnym ubezpieczenie o wartości do 500 zł, a za 80 groszy do 1 000 złotych. Natomiast tylko 2,20 zł kosztuje ubezpieczenie przesyłki do 20 tys. złotych.

Jakie odszkodowanie za zagubioną przesyłkę Poczta Polska?

za zaginięcie listu poleconego przysługuje odszkodowanie w wysokości maksymalnie 145 zł (50 krotność opłaty pobranej), za zaginięcie paczki pocztowej przysługuje odszkodowanie w wysokości żądanej przez reklamującego, nie wyższej jednak niż 10-krotność opłaty pobranej za jej nadanie.

Ile kosztuje ubezpieczenie wysyłki?

W DHL ubezpieczenie przesyłki krajowej do 500 zł otrzymujemy gratis, natomiast za ubezpieczenie przesyłki krajowej 50 000 zł zapłacimy 2,5 zł. Poczta Polska za ubezpieczanie przesyłki do 5 000 zł zażyczy sobie 2 zł, natomiast ubezpieczenie przesyłki do 50 000 zł to koszt 13 zł.

Czy ubezpieczać przesyłkę?

Ubezpieczanie paczek jest koniecznie, gdy wysyłasz przesyłkę pobraniową. Jeśli towar zostanie uszkodzony podczas podróży, a nie będzie on ubezpieczony, zostaniesz bez pieniędzy od klienta i ze zniszczonym produktem.

Jak działa ubezpieczenie Poczta Polska?

Nadajesz paczkę – ubezpiecz ją na wypadek zaginięcia, uszkodzenia lub ubytku w przesyłce. Dzięki niewielkiej opłacie w przypadku szkody wypłacone środki pozwolą zrekompensować utratę lub zniszczenie przesyłanych przedmiotów.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: