18 sposobów jak płacić mniej za ubezpieczenie samochodu

Jak zmniejszyć opłaty za ubezpieczenie samochodu?

Jeśli wraz z ubezpieczeniem OC, wykupisz AC, NNW czy Assistance, możesz znacznie obniżyć cenę składki OC. Warto również zainteresować się łączeniem ubezpieczenia komunikacyjnego z innym, np. polisą na dom czy życie – tanie OC samochodu często właśnie kupisz w ten sposób.

Jak zapłacić taniej OC?

JAK OBNIŻYĆ OC – NAJLEPSZE SPOSOBYZmiana ubezpieczalni.W pakiecie taniej.Skorzystaj z dobrego multiagenta.Sprawdź internetowe porównywarki.Mniejsza miejscowość = mniejsza składka.Współwłaściciel ze zniżkami.Nie warto brać na raty.Zakup OC przez Internet.

Ile trzeba mieć lat żeby mieć zniżki na OC?

Zwyżka za wiek dotyczy najczęściej kierowców do 26 roku życia. Należy jednak pamiętać, że zwyżka za wiek to nie jedyny czynnik, który brany jest pod uwagę przy obliczaniu składki ubezpieczenia OC.

Ile wynosi zwyżka za wiek?

Warto jednak pamiętać, że każdy ubezpieczyciel sam ustala, jakie czynniki mają największy wpływ na wysokość składki. W danym towarzystwie zwyżka za wiek może wynosić np. 10 proc., ale opłata za OC będzie wyższa niż w firmie, która nakłada zwyżkę w wysokości 20 proc.

Jak negocjować OC?

Jak negocjować OC: Łącz produkty ubezpieczeniowe Ubezpieczenie samochodu, mieszkania, polisa na życie, polisa turystyczna – jeśli masz kilka polis ubezpieczeniowych, możliwe, że każdy z tych produktów kupiłeś w innym towarzystwie. Tymczasem łączenie produktów to dodatkowa szansa na wynegocjowanie zniżek na OC.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: