vvti toyota co to jest

Jak działa Vvti Toyota?

Przy niskich obrotach silnika wałek rozrządu obraca się z określoną prędkością otwierając i zamykając zawory za pośrednictwem krzywek naciskających na popychacze, które otwierają zawory wpuszczając przy tym powietrze do komór spalania.

Jak działa silnik Valvematic?

Valvematic jest niczym innym jak połączeniem zmiennych faz rozrządu dla zaworów ssących i wydechowych oraz regulacji wzniosu zaworowego. Układ jest z powodzeniem stosowany m.in. w silnikach Toyoty o pojemności 1,6, 1,8 i 2-litrów. Jeden z najbardziej rozbudowanych systemów stworzyli inżynierowie BMW.

Co oznacza skrot VVT?

Variable Valve Timing with intelligence) – inteligentny system zmiennych faz rozrządu, rozwiązanie zastosowane w silnikach Toyoty od 1996 roku, zastąpiło system VVT używany w latach 1991-1996. Układ ma podobne działanie do systemu VTC (nie mylić z VTEC) Hondy.

Jak działa system zmiennych faz rozrządu?

Mechanizm zmiennych faz rozrządu reguluje przestawieniem momentów otwarcia i zamknięcia zaworów, w zależności od obciążenia silnika i jego prędkości obrotowej. Jest on załączany ciśnieniem oleju, jego dopływ do mechanizmu kontroluje natomiast zawór elektromagnetyczny, sterowany komputerem zarządzającym pracą silnika.

Jak działa vanos?

VANOS do zmiany kąta fazowego, a więc momentu otwarcia zaworów wykorzystuje obrót całego wałka rozrządu względem koła, które go napędza. Na końcu wałka rozrządu nacięty jest wielowypust, umieszczony pod kątem do osi wałka.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: