toyota mirai jak działa

Jak działa silnik wodorowy?

wodór trafia do ogniw paliwowych, w ogniwach następuje reakcja polegająca na połączeniu jonów wodoru w anodzie z tlenem w katodzie, po połączeniu wodoru z powietrzem powstaje woda, przepływ elektronów pomiędzy elektrodami wytwarza energię elektryczną, napędzając silnik elektryczny i ładując akumulator.

Jak Toyota Mirai oczyszcza powietrze?

Mirai nie tylko nie emituje żadnych spalin, ale ma oczyszczać powietrze podczas jazdy. To przez innowacyjny katalityczny filtr wbudowany we wloty powietrza doprowadzanego do ogniw paliwowych. Filtr z włókniny wychwytuje mikroskopijne cząsteczki zanieczyszczeń, w tym dwutlenek siarki, tlenki azotu i cząstki stałe.

Ile spala Toyota Mirai?

Samochód zużywa energię odpowiadającą spalaniu 4.2 l benzyny na 100 km. Zespół ogniw paliwowych zastosowany w Mirai osiąga maksymalną moc wyjściową 114 kW (155 KM).

Ile kosztuje 100 km na wodorze?

do 2030. Polski rząd szacuje, że teoretyczny koszt produkcji wodoru z energii powstającej w farmach wiatrowych w Polsce wynosi dziś 27 zł (6 euro)/kilogram. Jako że samochód osobowy zużywa średnio około 0,93 kilograma wodoru na 100 kilometrów, koszt produkcji przekłada się na kwotę 25 złotych na 100 kilometrów.

Jak jest zbudowany silnik wodorowy?

Ogniwo zbudowane jest z dwóch elektrod: katody i anody. Rozdzielone są one elektrolitem lub membraną elektrolityczną. Umożliwiają one przepływ kationów, natomiast blokują przepływ elektronów. Wodór dopływający do anody ulega tam rozbiciu na protony i elektrony.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: