toyota jak działa hybryda

Jak działa auto z napędem hybrydowym?

Jest to konstrukcja, w której silnik spalinowy nie jest mechanicznie połączony z kołami pojazdu. Stanowi on zaledwie napęd generatora produkującego energię zasilającego silnik elektryczny. Układ wykorzystuje nadmiar energii i gromadzi go akumulatorach.

Ile przejedzie Toyota hybryda?

Jednak taksówkarze od kilku lat przekonują się, że hybrydowa Toyota Prius potrafi przejechać bez remontu nawet 400 tysięcy, a po drobnych inwestycjach nawet dwa razy tyle. Serwisy zajmujące się hybrydowymi autami nie mają zbyt wiele do roboty. Na przykładzie Priusa sprawdziliśmy, ile kosztują części do hybrydy.

Czy hybryda się opłaca?

Choć istnieje wiele powodów, dla których konsumenci wybierają technologię hybrydową, ostatecznym argumentem bywa najczęściej opłacalność finansowa. Jak się okazuje, jest ona z każdym rokiem coraz wyraźniejsza. Napędy hybrydowe znacznie częściej plasują się w cennikach pomiędzy silnikami diesla oraz benzynowymi.

Jak jest zbudowany samochód hybrydowy?

W hybrydzie szeregowej znajdziemy silnik spalinowy, ale nie jest on w żaden sposób połączony z kołami napędowymi. Jego rolą jest napędzanie generatora prądu elektrycznego – jest to tzw. range extender. Wytworzony w ten sposób prąd wykorzystywany jest przez silnik elektryczny, który odpowiada za napędzanie samochodu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: