jak zamontować czujniki parkowania toyota avensis

Jak zamontować czujniki parkowania?

Przewody przyklejamy do nadwozia i wpinamy do centralki czujników, którą mocujemy za tapicerką bagażnika. Centralkę podłączamy do zasilania światła cofania. W znalezieniu właściwego przewodu pomoże voltomierz lub próbnik elektryczny. Później podłączamy czujniki do centralki, pilnując ich kolejności.

Jak zamontować czujniki parkowania z przodu?

Montaż czujników parkowania z przodu pojazdu Czujniki parkowania montujemy w przednim zderzaku i podłączamy cztery przewody: ACC, czyli plus po stacyjce, hamulec, wsteczny i masę. W przypadku instalacji czujników przednich warto pamiętać o montażu wyłącznika, który pozwoli szybko dezaktywować system.

Jak włączyć czujniki parkowania Toyota Avensis?

Podłącz małą, białą wtyczkę kabla zasilającego do gniazdka „PWR” na jednostce sterującej (1). Proszę ponownie włączyć elektronikę pojazdu i umieścić kluczyk na pozycji „zapłon”. System parkowania włącza się automatycznie i jest gotowy do użytku. Przy włączonym zapłonie wrzuć bieg wsteczny aby włączyć tylne czujniki.

Jak zamontować czujniki parkowania bez wiercenia?

Aby zamontować czujniki parkowania bez wiercenia w samochodzie, należy zakupić czujniki bezprzewodowe. Montaż czujników do parkowania bez wiercenia nie musi być trudny, ale i tak lepiej oddać tę czynność do realizacji specjalistom w swoim fachu.

Ile kosztuje instalacja czujników parkowania?

Cena samego montażu czujników parkowania w warsztatach wynosi od 100 do 300 złotych. Jeżeli z prośbą o tę usługę wybierzemy się do ASO, może to być nawet ok. 800 zł z pełnym podłączeniem.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: