jak wypalić filtr cząstek stałych toyota

Jak wymusić wypalanie DPF Toyota?

Gdy w drodze do celu auto wysyła Ci komunikat, że nadeszła pora na wypalenie zapchanego filtra DPF, świadomie wymuś ten proces, o ile warunki na to pozwalają. W tym celu konieczne jest bowiem utrzymywanie stałych, relatywnie wysokich obrotów silnika (2500-3500 obr./min) przez co najmniej kilkanaście kilometrów.

Jak wypalić DPF w trasie?

Jak przepalić DPF na trasie? Po pierwsze należy przez okres około 20 min. starać się utrzymywać obroty w zakresie 2500-3500 obr./min. W przeciwieństwie do obiegowych mitów, nie musi to oznaczać osiągania zawrotnych prędkości autostradowych, lecz jednostajną jazdę na niższym biegu.

Jak oczyścić filtr cząstek stałych?

To chyba najpopularniejszy domowy sposób na czyszczenie DPF. Polega na wypełnieniu filtra chemią i płukaniu z obu stron za pomocą myjki ciśnieniowej.

Co daje wypalanie filtra cząstek stałych?

Wypalanie DPF jest procesem, któremu poddaje się filtr cząstek stałych DPF w trakcie eksploatacji. Zarówno konstrukcja filtra, jak i jego zastosowanie sprawiają, że w jego wnętrzu gromadzą się sadza i zanieczyszczenia zbudowane na węglu. Stąd też celem wypalania DPF jest dopalenie sadzy gromadzącej się w filtrze.

Jak włączyć dopalanie DPF?

Jeżeli komputer pokładowy informuje o konieczności wypalenia filtra cząstek stałych, a jedyną dostępną wówczas metodą jest dopalenie DPF na postoju, należy utrzymywać obroty na poziomie 2500-3500 obr./min. Komputer powinien wówczas zainicjować procedurę wypalania i dostarczyć dodatkową dawkę paliwa w suwie wydechu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: