jak wymusić wypalanie dpf toyota

Jak wypalić DPF Toyota?

Dopalanie sadzy zainicjujemy podczas jazdy, utrzymując wysoką, nieprzekraczającą 160 km/h prędkość oraz wysokie obroty, na postoju – generując wysokie obroty jednostki napędowej przez kilkadziesiąt sekund, a także w serwisie – wymuszając wypalanie za pomocą zewnętrznego oprogramowania.

Czy można wypalać DPF na postoju?

Czy DPF wypali się na postoju? Sadza z filtra cząstek stałych z powodzeniem wypali się na postoju, o ile nie przerwiesz procedury dopalania.

Jak wypalić DPF trafić?

Polega na wymontowaniu filtra DPF z pojazdu, następnie obudowa filtra zostaje rozcięta a z niej zostaje wyciągnięty wkład (W niektórych markach samochodów wkład filtra jest usuwany bez konieczności rozcinania obudowy).

Jak wypalić DPF w automacie?

Aktywne dopalanie DPF to proces wymuszany przez jednostkę centralną pojazdu – komputer ECU. Polega na dotrysku porcji paliwa przez wtryskiwacze w suwie wydechu, gdy otwarte są zawory wylotowe cylindra. Nie spali się ona w komorze spalania (nie ma odpowiednio wysokiego ciśnienia, by uległo samozapłonowi).

Jak przerwać wypalanie DPF?

Wypalanie DPF na postoju. Po włączeniu silnika i podniesieniu obrotów sterownik jednostki napędowej podaje nową dawkę paliwa, aby rozżarzyć spaliny, które pomogą w wypaleniu sadzy pozakomorowo. Czas trwania tego procesu może trwać od około 15 do 30 minut i nie wolno go przerywać.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: