jak wymienić pasek klinowy toyota avensis

Jak wymienić pasek klinowy?

Wymiana paska klinowego jest niezwykle prosta. Wystarczy go tak naprawdę wyciągnąć po uprzednim odkręceniu śrub, w czym przeszkadza jedynie napinacz. Warto zauważyć, że istnieją dwa typy napinaczy, i w zależności od tego, który z nich zamontowano w danym pojeździe, nieco inaczej wygląda demontaż paska klinowego.

Kiedy wymienić pasek klinowy?

Obecnie produkowane paski klinowe (zębate, wielorowkowe) są bardzo trwałe i wystarczy ich okresowa wymiana, którą producenci zalecają średnio co około 60-120 tysięcy kilometrów. Może się jednak zdarzyć, że pasek, z różnych powodów zużyje się znacznie wcześniej.

Ile kosztuje wymiana paska wielorowkowego?

Koszt wykonania usługi Wymiana paska wielorowkowego waha się w granicach od 20 PLN do 500 PLN. Średni koszt usługi Wymiana paska wielorowkowego to 55 PLN.

Jak naciągnąć pasek klinowy?

Naciąganie paska klinowego Poluzowanie 2 śrub mocujących oraz jednej śruby blokującej. Dokręcenie śruby z odpowiednią mocą (moment 20Nm). Przekręcenie śruby regulacyjnej – podczas tej czynności należy obserwować naciągnięcie paska klinowego.

Gdzie znajduje się pasek klinowy?

Jeśli staniemy przodem do auta, pasek klinowy znajduje się po prawej albo po lewej stronie silnika. Najłatwiej znaleźć alternator, którzy przypomina silnik elektryczny, z dołączonymi do niego przewodami. Dostęp do paska nie zawsze jest łatwy. Najłatwiej dostać się do niego od dołu auta.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: