jak wyczyścić zawór egr toyota avensis d4d

Jak wyczyścić zawór EGR?

Gromadzący się przez długi czas nagar najłatwiej usuniemy za pomocą wkrętaka. Gdy zaobserwujemy dużą ilość szlamu, sprawdźmy, czy w intercoolerze nie „stoi” olej. Jeśli tak, usuńmy go. Po usunięciu grubszych warstw zanieczyszczeń można przystąpić do „potraktowania” zaworu silnym preparatem czyszczącym w spreju.

Jak wyczyścić zawór EGR bez demontażu?

Czyszczenie EGR bez demontażu jest możliwe z błyskawicznym środkiem JETCHEM. Ten środek do czyszczenia EGR można stosować we wszystkich typów silników diesla. Szczególnie rekomendowany do silników turbodoładowanych.

Czy można zaślepić EGR w dieslu?

Zaślepienie EGR nie może – choć ciągle się tak zdarza – być po prostu nasunięciem metalowego elementu tak, by ustawić go w pozycji zamkniętej i ograniczyć dostęp do zaworu.

Jakie są objawy uszkodzonego zaworu EGR?

Typowe objawy usterki zaworu EGR to kontrolka “Check Engine” na pulpicie, nagły, permanentny spadek mocy lub nagłe, krótkotrwałe spadki mocy. Z rur wydobywa się czarny dym (w przypadku Diesla), a silnik gasnie na wolnych obrotach.

Co ile powinno się czyścić zawór EGR?

Chcąc uniknąć wymiany systemu recyrkulacji spalin w przyszłości, warto czyścić EGR co 60-80 tysięcy kilometrów.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: