jak jeździć automatem toyota

Jak jeździć automatem oznaczenia?

Na automatycznej skrzyni biegów nie znajdziemy cyfr, lecz litery i będą to: P, R, N oraz D. Litera P na automacie oznacza „parking”. Na tym biegu włączamy i wyłączamy silnik. R oznacza „reverse” – wrzucimy ten bieg w automatycznej skrzyni biegów, kiedy będziemy chcieli cofać.

Jak jeździć ekonomicznie automatem?

Po pierwsze włączamy funkcję jazdy zimowej (hamowanie silnikiem), po drugie rozpędzamy auto, do takiej prędkości, żeby przekładnia włączyła najwyższe przełożenie. Wtedy puszczamy gaz i obserwujemy prędkościomierz. Przy redukcji biegu nastąpi delikatne przyhamowanie, a prędkość przy jakiej to nastąpiło zapamiętujemy.

Jak parkowanie automatem na wzniesieniu?

W instrukcji obsługi takiego auta jest z reguły napisane, że pozycja P nie jest hamulcem ręcznym i w pierwszej kolejności zaciągamy właściwy hamulec postojowy, a dopiero przestawiamy na pozycję P. Jeździłem kilka lata automatem i zaobserwowałem zjawisko blokowania dźwigni w pozycji P przy parkowaniu pod górkę.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: