jak działa webasto toyota corolla

Jak zasilane jest Webasto?

Działa w oparciu o energię z akumulatora i paliwo, wykorzystując własne komponenty i układ wentylacji auta oraz chłodzenia silnika. Ogrzewanie postojowe składa się z agregatu grzewczego działającego na podobnej zasadzie jak tradycyjny silnik.

Jak działa ogrzewanie Webasto?

Po uruchomieniu webasto, system zasysa ze zbiornika paliwo i transportuje go do agregatu grzewczego. Tam dochodzi do wytworzenia mieszanki paliwowo-powietrznej i zapłonu. Powstająca w ten sposób wysoka temperatura przekazywana jest na nagrzewnicę, a z niej na kabinę pasażerską.

Jak działa Webasto wodne?

W trakcie ogrzewania, pompa obiegowa (jako element ogrzewania Webasto) dostarcza płyn do agregatu grzewczego. Płyn chłodzący przepływający przez wymiennik ciepła jest podgrzewany. Następnie w systemie obiegu płynu, nagrzewnica za pomocą dmuchawy (elementy wyposażenia każdego auta), przekazuje ciepło do wnętrza pojazdu.

Jak działa webasto mokre?

W typowym mokrym układzie ogrzewania postojowego spalane paliwo podgrzewa „wodę” z układu chłodzenia. Ta zaś trafia i do silnika, oddając mu ciepło, i do systemu ogrzewania, ocieplając powietrze trafiające do kabiny. Jest to system lepszy, bo nie dość, że mamy ciepło we wnętrzu, to i silnik odpali za pierwszym razem.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: