jak działa vvti toyota

Jak działa wariator faz rozrządu?

Jak działa całość? Sterownik systemu monitoruje parametry pracy silnika. Gdy uzna, że konieczna jest zmiana faz rozrządu, wysyła sygnał do silnika elektrycznego, aby ten przestawił położenie zębatki. Poprzez ruchy krzywki pracującej w zagłębieniu zębatki regulowany jest czas otwarcia i zamknięcia zaworów.

Jak działa czujnik zmiennych faz rozrządu?

Mechanizm zmiennych faz rozrządu reguluje przestawieniem momentów otwarcia i zamknięcia zaworów, w zależności od obciążenia silnika i jego prędkości obrotowej. Jest on załączany ciśnieniem oleju, jego dopływ do mechanizmu kontroluje natomiast zawór elektromagnetyczny, sterowany komputerem zarządzającym pracą silnika.

Co to są zmienne fazy rozrządu?

Zmienne fazy rozrządu to aktywny układ sterowania otwarcia i zamknięcia zaworów, w zależności od obciążenia silnika i jego prędkości obrotowej. Układ rozrządu jest odpowiedzialny za dostarczenie mieszanki paliwowo-powietrznej do cylindrów oraz za odprowadzenie spalin do kanałów wylotowych.

Jak rozpoznac uszkodzone koło zmiennych faz rozrządu?

Podstawowymi objawami uszkodzenia koła zmiennych faz rozrządu (znanym jako wariator, fazator czy nastawnik) oraz pozostałych elementów jest głośna praca podczas rozruchu zimnego silnika (klekot), a także niestabilność działania na biegu jałowym.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: