jak działa system hac toyota

Jak działa system HSA?

Systemy te działają poprzez hydrauliczny układ hamulcowy lub elektryczny hamulec postojowy. Jak to działa? Asystent HSA aktywuje się dzięki czujnikowi nachylenia, który wykrywa pozycję samochodu na wzniesieniu o określonym nachyleniu. Kierujący po zatrzymaniu wciska maksymalnie sprzęgło i trzyma nogę na hamulcu.

Co to Hac w samochodzie?

Asystent ruszania pod górę, asystent podjazdu (pod górę), wspomaganie ruszania pod górę, układ wspomagający ruszanie pod górę, układ wspomagający pokonywanie podjazdów, HSA, HHC, HAC – urządzenie zapobiegające staczaniu się samochodu w trakcie podjeżdżania na wzniesieniu, współdziałające z układem hamulcowym.

Jak działa Hill hołd Control?

System ułatwiający ruszanie na wzniesieniu, tzw. asystent podjazdu. Zasada działania polega na tym, że po zatrzymaniu pojazdu na wzniesieniu (pod górkę) i zdjęciu nogi z pedału hamulca ciśnienie w układzie hamulcowym jest utrzymywane przez krótką chwilę (ok. 3-5 s).

Jak dziala wspomaganie ruszania?

Kiedy układ wykryje, że auto znajduje się na wzniesieniu, samoczynnie blokuje hamulce na kilka sekund. Daje to kierowcy czas na wrzucenie odpowiedniego biegu. System włącza się w momencie zwalniania wciśniętego hamulca i całkowitego zwolnienia sprzęgła, a dezaktywuje po wrzuceniu biegu i stopniowym dodawaniu gazu.

Jakie warunki muszą być spełnione aby zadziałał układ Hill hołd Control?

Jak działa Hill Hold Control? Głównym „informatorem” asystenta podjazdu pod górkę jest sieć czujników monitorujących poziom nachylenia nawierzchni. Gdy wyjdzie on poza dopuszczalną granicę (zazwyczaj 2-5%), system aktywuje się po wciśnięciu przez kierowcę pedału hamulca.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: