Jak dbać o zawieszenie?

Jak dbać o zawieszenie pneumatyczne?

Warto zapamiętać!nie przestawiaj zbyt często wysokości prześwitu.sprawdzaj stan zawieszenia pneumatycznego co około 30 000 km u mechanika.w przypadku, gdy auto podnosi się nierównomiernie odwiedź serwis.nie jeździj samochodem, jeśli jedno z kół lub jedna z osi są opuszczone i nie chcą się podnieść

Jak poznac że zawieszenie jest do wymiany?

O problemach z zawieszeniem świadczą przede wszystkim stuki dobiegające z okolic kół, kłopoty z utrzymaniem właściwego toru jazdy czy silne wibracje kierownicy. Awarii najczęściej ulegają amortyzatory, sprężyny i sworznie wahaczy. Usterka, nawet drobna, jednego z elementów powoduje szybsze zużywanie się innych.

Jak dbać o amortyzatory w samochodzie?

Ale oprócz zapewnienia komfortu, amortyzatory to także elementy mające wpływ na bezpieczeństwo. Dlatego też powinniśmy o nie wyjątkowo dbać. Możemy to robić choćby zmniejszając prędkość przed progami zwalniającymi na osiedlowych ulicach. Pozwoli to zminimalizować ryzyko uszkodzenia i szybszego zużycia amortyzatorów.

Jak Napompowac zawieszenie pneumatyczne?

Winno się najpierw opuścić go do poziomu, na jakim znajdowałby się podczas normalnej eksploatacji, a następnie uruchomić silnik i/lub zainicjować pompowanie miechów. Umożliwi to prawidłowe napompowanie i ułożenie się miechów. Dopiero po wstępnym napompowaniu i sprawdzeniu miechów, możemy opuścić pojazd całkowicie.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: