ile traci na wartości toyota corolla

Ile samochód traci na wartości po wyjeździe z salonu?

Mówi się, że tuż po wyjechaniu z salonu auto traci na wartości ok 10%. Po 3 latach użytkowania nasz samochód warty jest nawet połowę mniej – w zależności od modelu.

Ile samochód traci na wartości?

W ciągu pierwszego roku samochód może tracić nawet 30%. Drugi rok to utrata wartości na poziomie kolejnych 10%, trzeci rok to w zależności od oferowanej gwarancji producenta czy samej eksploatacji samochodu spadek o kilka do kilkunastu procent.

Ile auto traci na wartości po 10 latach?

W pierwszym roku samochód traci 30 proc. wartości. Następnie utrata wartości to 10 proc. w drugim roku, a w kolejnych latach kilka procent.

Ile samochód traci na wartości po 3 latach?

W ciągu trzech lat od opuszczenia salonu auta te kosztują o 30-40% mniej, niż w momencie zakupu. Sytuacja ma się gorzej w przypadku wspomnianych już aut segmentu C i D. Są to modele niezwykle popularne i chętnie wybierane przez klientów. Po trzech pierwszych latach od zakupu tracą one od 35 do 45% swojej wartości.

Ile auto traci na wartości po 2 latach?

Po 12 miesiącach od chwili zakupu jej wartość rezydualna będzie wynosić 79,4 proc., pod 2 latach – 70,7 proc., po 3 – 63 proc., po 4 – 55,6 proc., po 5 – 49,5 proc.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: