Czy stenty są lepsze od bajpasów?

Jak długo można żyć ze stentami?

stenty bioresorbowalne BVS – czyli stenty samowchłanialne (biodegradowalne), zwykle rozpuszczają się samoczynnie w ciągu dwóch lat.

Ile bajpasów można wszczepić?

Oczywiście, jeśli pacjent ma zwężoną tylko jedną tętnicę i kwalifikuje się do zabiegu wszczepienia bajpasów, w zupełności wystarczy mu jeden bajpas. Natomiast jeśli zwężonych tętnic jest więcej, należy wykonać większą ilość zespoleń.

Ile można mieć stentów?

Ile jeszcze mogę ich mieć? Liczba implantowanych stentów zależy od ilości zwężeń w tętnicach wieńcowych (czyli prowadzących krew do serca) oraz od decyzji lekarza kardiologa. Kardiolog za każdym razem kwalifikuje do zabiegu implantacji stentu biorąc pod uwagę szereg czynników (np.

Jak długo można żyć z Bajpasami?

Można, ale dopiero po udanym zakończeniu rehabilitacji oraz poprawnym zrośnięciu się klatki piersiowej, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób wykonujących pracę fizyczną, dźwigających większe ciężary. W praktyce pacjenci do pracy wracają po około 90 dniach, oczywiście po uprzednim dopuszczeniu przez lekarza.

Czy stent może się przesunąć?

Restenoza, czyli zwężenie lub zamknięcie implantowanego stentu do tętnic wieńcowych zdarza się w codziennej praktyce klinicznej. Nie jest to na szczęście częste zjawisko. Obecny postęp w udoskonalaniu materiału z jakiego stent jest wykonany, skutkuje zmniejszeniem częstości zamknięcia stentu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: