Czy przy szkodzie całkowitej należy się auto zastępcze?

Jak długo można korzystać z auta zastępczego?

Jeżeli sprawcą kolizji lub wypadku komunikacyjnego jest osoba ubezpieczona, to przysługuje Ci pojazd zastępczy z OC na czas konieczny do wykonania całkowitej naprawy uszkodzonego samochodu lub na cały potwierdzony czas likwidacji szkody, pod warunkiem, że Twój pojazd nie nadaje się już do jazdy.

Czy przy szkodzie całkowitej zabierają samochód?

Kiedy ubezpieczyciel przejmie wrak samochodu? Jak już wspomniałam, ubezpieczyciel nie ma obowiązku “zaopiekowania” się wrakiem auta. Samochody, w przypadku których stwierdzono szkodę całkowitą, nawet po wypłacie odszkodowania pozostają własnością kierowcy wpisanego w dowodzie rejestracyjnym.

Czy można naprawic auto po szkodzie całkowitej?

Szkoda całkowita w aspekcie technologicznym oznacza brak możliwości doprowadzenia pojazdu do stanu, który pozwalałby na jego prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie. W takiej sytuacji nie ma zatem fizycznej możliwości na to, by auto zostało naprawione.

Czy opłaca się brać samochód zastępczy?

Za wynajem lepszego auta ubezpieczyciel nie będzie chciał zwrócić pieniędzy, ponieważ będzie to wyższy koszt. A tobie jest potrzebny pojazd, który zastąpi twój uszkodzony samochód. Trzeba wykazać, że samochód jest ci niezbędny na co dzień – do pracy, szkoły czy do placówek medycznych przy przewlekłych chorobach.

Kiedy należy się auto zastępcze PZU?

Auto zastępcze z OC PZU przysługuje poszkodowanemu na cały okres likwidacji szkody w przypadku zdarzeń w których samochód poszkodowanego nie nadaje się do dalszej jazdy lub na technologiczny czas naprawy samochodu uszkodzonego z polisy OC PZU gdy autem po kolizji można poruszać bezpiecznie i zgodnie z przepisami …

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: