co oznaczają kontrolki w wózku widłowym toyota

Jak czytać tabliczkę znamionową wózka widłowego?

Jak odczytać diagram udźwigu wózka widłowego?Pierwsza z nich to maksymalna wysokość unoszenia ładunku o konkretnej wadze. … Druga z wartości, dotyczy odwrotnej sytuacji – w której podana jest wysokość na jaką należy unieść ładunek oraz jego środek ciężkości – nie jest natomiast określona dopuszczalna masa ładunku.May 26, 2020

Co zawiera tabliczka znamionowa wózka widłowego?

Na każdym wózku widłowym powinna znajdować się tabliczka znamionowa. Zawiera one najważniejsze informacje o danej maszynie, poza modelem znajdują się tam numer ramy wózka, rok produkcji, udźwig, masa własna, a czasami inne parametry takie jak typ masztu, czy też wymiary opon.

Czy wózek widłowy ma VIN?

Ponadto pojazd uczestniczący w ruchu powinien posiadać cechy identyfikacyjne numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy. Konieczne jest ponadto posiadanie ważnych badań dozorowych wózka oraz zaświadczenia kwalifikacyjnego do obsługi wózka wystawione dla kierującego wózkiem.

Jak sprawdzić hamulec w wózku widłowym?

Przy zaciągniętym hamulcu ręcznym należy ruszyć. W takiej sytuacji silnik wózka widłowego powinien zgasnąć. Z kolei płyn hamulcowy jest konieczny w czasie sprawdzania hamulca nożnego. Następnie, operator rusza i gwałtownie wciska hamulec.

Jak obliczyć udźwig?

Otóż wbrew pozorom jest to dość proste. Należy odnaleźć dwie wartości i odczytać trzecia na przecięciu prostych wyznaczonych przez te wartości. Jeśli na diagramie nie ma wartości, która jest podana w zadaniu, należy przyjąć bezpieczniejszą np. dla C=610mm przyjmujemy C=700mm a dla H=4090 przyjmiemy już H=4836mm.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: