co ile wymiana świec toyota corolla e12

Co ile wymienia się świece?

Trzeba jednak pamiętać o tym, że nawet pomimo ich dobrego stanu trzeba je wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta – najczęściej około 30 000 km. Dla świec platynowych bądź irydowych wymiana zwykle zalecana jest nawet co 120 000 km. Stan świec można skontrolować podczas zwykłego przeglądu.

Co ile wymiana świec w aucie na gaz?

Zapłon mieszanki gazowej LPG wymaga dostarczenia przez układ zapłonowy iskry o większej energii. Dlatego zalecane jest aby wymiana świec przy jeździe na gazie była robiona co około 20 00km.

Ile kosztuje wymiana świec?

Często wartość zakupu nowych świec oraz ich wymiana w warsztacie to wydatek rzędu około 200-300 złotych. To bardzo niski koszt w porównaniu z remontem, którego koszty mogą sięgać kilku tysięcy złotych i na pewien czas wyłączyć pojazd z użytku. Zużyte świece zapłonowe mogą być efektem zaniedbań, ale i usterek w silniku.

Co ile wymieniać świece w aucie?

W nowoczesnych autach świece zapłonowe wystarczają na pokonanie nawet ponad 100 tysięcy kilometrów. Najlepiej je jednak zmieniać zgodnie ze wskazówkami ze strony producenta, czyli co jakieś 30–40 tysięcy kilometrów.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: