asystent parkowania toyota corolla jak włączyć

Jak działa asystent parkowania Toyota Corolla?

Inteligentny asystent parkowania Toyoty wykorzystuje tylną kamerę i ultradźwiękowe czujniki na przednim zderzaku, by zidentyfikować miejsca parkingowe – zarówno te prostopadłe, jak i równoległe. Gdy kierowca da sygnał, system automatycznie steruje kierownicą, by wprowadzić auto na wybrane miejsce.

Jak wlaczyc czujniki parkowania Toyota Corolla?

Przednie i boczne czujniki układu wspomagania parkowania są włączane automatycznie przy rozruchu silnika. Aktywacja tylnych czujników następuje tylko, gdy samochód toczy się do tyłu lub po włączeniu biegu wstecznego. Funkcję można włączyć i wyłączyć w widoku funkcji na wyświetlaczu centralnym.

Jak działa system automatycznego parkowania?

Po włączeniu wstecznego biegu Park Assist zaczyna powoli toczyć się do tyłu, a system wydaje akustyczne polecenie, by kierowca puścił kierownicę. Kiedy zostanie ona dotknięta, system automatycznie się wyłączy.

Jak włączyć czujniki parkowania w Toyocie Chr?

Podłącz małą, białą wtyczkę kabla zasilającego do gniazdka „PWR” na jednostce sterującej (1). Proszę ponownie włączyć elektronikę pojazdu i umieścić kluczyk na pozycji „zapłon”. System parkowania włącza się automatycznie i jest gotowy do użytku. Przy włączonym zapłonie wrzuć bieg wsteczny aby włączyć tylne czujniki.

Ile kosztuje asystent parkowania?

Montaż może kosztować od 100 zł do nawet 1000 zł w ASO. Istnieje także możliwość samodzielnego zamontowania czujników. Ceny najbardziej podstawowych rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych. Chcąc wyposażyć się z zestaw z wyświetlaczem, trzeba nastawić się na wydatek rzędu 200-300 złotych.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: